2014

 
 

Tradice je tradice.....

 

a tak si k letošním vánocům opět děti  na úterý 16.prosince připravily besídku s  řadou pěkných básniček, písniček a dalších vystoupení, k nimž si pozvaly své učitelky, sponzory a přátele dětského domova. Někteří také měly štěstí a shlédnout své ratolesti přišli i rodiče. V typicky předvánoční atmosféře se dětem vystoupení více či méně povedla a vždy byla odměněna srdečným potleskem. Navíc byly na besídce v letošním roce dvě "nové"  návštěvy -  majitelka Asia shopu z Kutné Hory se svojí rodinou, která je dlouholetou dárkyní a příznivkyní našeho domova, a početná skupina velmi milých přátel z firmy Ingersol Rand z Kolína. Kolínští opět přijeli s otevřenou náručí, v níž se tentokrát nacházejí čtyři krásné nové televize pro klubovny dětí a šek na 26 tisíc korun, které mezi sebou vybrali zaměstnanci. 

 

 

Neúřední návštěva z úřadu

 

V úterý 16.12. se v našem DD zastavila  návštěva z krajského úřadu Středočeského kraje - osobně náměstkyně paní ing. Zuzana Moravčíková. V krátkém rozhovoru s ředitelem zařízení předala vánoční blahopřání středočeského hejmana a hlavně přivezla pro děti Dětského domova dar krajského úřadu - obří vak naditý hračkami, společenskými hrami a dalšími dárky pro volnočasové činnosti dětí. /foto ve fotogalerii/ 

 

 

Strom splněných přání + AVNET  16.12.

 

V předvánočním čase se k nám opět dostavili přátelé z pražské firmy Avnet, kteří přivezli dětem krásné dárky. Je to již mnoho let, co  nám pracovníci této firmy začali vozit, coby štědrý Ježíšek, dárky, které zakoupili zaměstnanci  pro děti dětského domova ve Zruči. Stejně tak i letos, i když předání bylo trochu nepříznivě ovlivněno výskytem typického dětského onemocnění - planými neštovicemi, takže balíčky předával jeden z příznivců, který se již neštovic "nebál". Ale i tak jsme zaznamenali  krásnou přátelskou atmosféru a dětské oči plné očekávání. Děkujeme, přátelé.... (foto ve fotogalerii) 

 

 

 

Tvoříme, zdobíme, malujeme.....

 

 Další sobota s přáteli z firmy INGERSOL-RAND  (IR) se již  nesla v duchu předvánočníhch příprav. Společně jsme tvořili, lepili a zdobili  nápadité  výrobky z papíru a dalších materiálů, malovali na sklo a keramiku, povídali si a v příjemném přátelském prosředí doplňovali poznatky a vzájemně se dále seznamovali.  Delegace z firmy IR se stává stále vítanější návštěvou a pro  děti v DD, které  jsou trochu v ohrožení   "ponorkovou nemocí", je to vítané a potřebné zpestření mírně stereotypního života v domově. (foto ve fotogalerii)

 

 

Auto pro dětský domov

 

V pátek 7. listopadu se v prostorech našeho dětského domova sešla skupina lidí, kteří přispěli na zakoupení vozu Ford-Transit. Slavnostně nám ho předala agentura A-B help, která celou akci zaštiťuje.  Ředitel v krátkém poděkování vyzdvihl vše pozitivní, co takovýto dar našemu zařízení přinese, připomněl, jak významnou službou pro běžný provoz dětského domova je mít vlastní vozidlo. Sponzoři poté měli možnost si celé zařízení prohlédnout. 

Znovu lze za děti i zaměstnance jen poděkovat - stále se přesvědčujeme, že dobrý člověk ještě žije. (foto ve fotogalerii)

 

 

 

Prázdninová prodloužená  22.9.

 

 V sobotu 20.9.  nás navštívila početná skupina přátel z firmy INGERSOLL - RAND z Kolína (IR) a připravila pro naše děcka příjemný, zábavný a velmi přátelský den. V soutěžích a hrách se střídali společně nejen děti, ale i naše tety a hosté. Malováním se zdobily nejdříve hrníčky, ale pak také i děti se zkrášlovaly zajímavými motivy. Vše probíhalo v srdečném veselém prostředí, že i sluníčko se ani chvilku neschovalo za mraky, aby o něco zábavného nepřišlo. 

Co dodat -  nefalšovaně upřímá neformální atmosféra, chápající hosté a samozřejmě naše trochu rozjívené děti - setkání s  pracovníky z firmy IR  se prostě podařilo. 

Děkujeme a těšíme se napříště.....

 

 

 

 

 

Setkání TISÁ  4.9.

 

Poslední den prázdnin vyjela skupina našich  dětí do vzdáleného regionu až k hranicím s Německem, do DD Tisá, kde se uskutečnilo setkání dětských domovů, které mají patrona  nadaci Srdce na dlani. 

Přes zdržení při příjezdu, které vzhledem k vzdálenosti a aktuální propustnosti dálnice nemělo být nečekané, se program pod taktovkou zkušených organizátorů rozjel  spolehlivě. Naše děti, na akci s nadací SND poprvé, byly zpočátku poněkud váhavé a rozpačité, ale postupně se  přidaly a nakonec se všem skvěle připravený den líbil. Kromě srdečného přijetí, zábavných  soutěží a her bylo k dispozici i bohaté občerstvení. V soutěžích se naši účastníci většinou "spokojili" s pořadím spíše ke konci startujících, ale příště již jistě zabojují o přední místa.

I když se zatím spolupráci s nadací SND, kterou ostatní dětské domovy  mají již zažitou, teprve učíme, věříme, že naše účast nebyl propadák, že pro příště po vzájemném podrobnějším ujasnění informací a zpřesnění  komunikace s organizátory nadačních aktivit bude naše další součinnost úspěšnější.

  


 

Hurá k moři…. 28.8.

S pomocí nadace Olgy Havlové se devíti našim dětem splnilo přání – prožít nádherné dny u moře v Chorvatsku. Po delší cestě autokarem, která se ovšem nechala vydržet, si děti užily deset dnů na Makarské. I když kratší část pobytu nebylo zrovna nejlepší počasí, další dny již převážila pohoda, sluníčko, vlny a vlnky krásného přívětivého chorvatského pobřeží. Poděkování patří kromě nadace Olgy Havlové také Majetkové a delimitační unii odborových svazů, která zájezd k moři organizovala.

Děkujeme, přátelé.

 

Léto, léto, léto …..20.8.

Školní povinnosti se červnem pro tentokrát uzavřely a nastala očekávaná doba prázdnin.

Každým rokem je pro děti v DD připraven program, kde hlavní částí jsou letní tábory. Nejinak tomu bylo letos – kromě několika, spíše ojedinělého počtu našich dětí, které byly v rodině, se ostatní zúčastnily hned na začátku července dětské rekreace ve Vlastějovicích. S pořadateli tohoto tábora máme opakovaně dobré zkušenosti a také dětem se zde vždy líbí. Nebylo tedy zvláštní, že další srpnový termín pobytu na táboře si sami děti vybraly znovu Vlastějovice. Jeden ze starších chlapců byl ve stejném termínu na táboře Rabštejn u Chrudimi.

Dva nejmenší, pro které tábor ještě není vhodný, byli spolu s jednou z maminek, která je také naší svěřenkyní, a její dcerkou, v Dětské léčebně Cvikov.

 

Nejmilejší koncert 23.4.

 

Již tradičně, znovu po dvou letech, se regionální kolo soutěžního klání dětských domovů středočeského kraje vrátilo do Nymburka. 

Celková účast poněkud pokulhává za minulými roky - počet účastí stále mírně klesá, v Nymburce se zastavila na 5 dětských domovech s patnácti jednotlivými vystoupeními. Z celé řady disciplín zájmové umělecké činnosti jsme opět obsadili obory individuální zpěv a tanec tanečních skupin. 

Dobré vystoupení předvedly obě naše zástupkyně v sólovém zpěvu s umístěním na druhém a třetím místě, přičemž druhá Iveta byla nominována na postup do celostátní přehlídky. 

Naše obě taneční vystoupení byla rovněž velmi pohledná, uspokojivě předvedená a také dobře hodnocená porotou. Opět druhé a třetí místo s doporučením, aby sólový tanečník souboru, Ali, zvážil samostatné vystoupení na finálové celostátní přehlídce, která se tentokrát koná v Bruntálu. 

Poděková ní patří za bezproblémový průběh, příjemné a přátelské prostředí všem "nymburským".

 

 

 

Čistá řeka Sázava 2014 - 12.4.

 

Pondělí 12.dubna bylo zaměřeno na jarní úklid kolem řeky Sázavy. Skupina našich dětí spolu s vychovatelkou pomohla v celodenní brigádě při čištění břehů a nejbližšího okolí řeky. 

 

 


 

Duhový víkend 22.3. 

Další "duhový víkend je připraven v Rakovníku na nejbližší víkend. V programu je basketbal, odpoledne tenis - vždy doplněno soutěžnimi utkánimi. Neděle byla vyhrazena návštěvě a treninku judistů v hale Na Folimance v Praze. Odpolední program zahrnuje také ligové utkání baskebalistek. Těšíme se.....