2016

Hokejový zápas - SportAréna Sparta Praha   26.12.2016
 
Již několikátý rok nás nadace Srdce na dlani (SND) pozvala na vánoční hokejový  zápas- tentokrát Sparta v Chomutov. Stihli jsme přijet s předstihem, a tak si naše "delegace" 8 dětí s tetou stačila důkladně  prohlédnout sportovní halu a pak následovala soutěž přímo na ledě, které se záčastnily i naše děti s docela slušným úspěchem. Od sparťenského hokejového klubu jsme dostali šek na finanční částku, kterou nasbíral právě hokejový klub. Velké poděkování tak patří Spartě i nadaci SND, kterří spolu připravili příjemné odpoledne.
 
 
Bowling  Uhlířské Janovice  17.12.
 
Také letošní rok nás pozval majitel Country clubu Weststar na přátelské bowlingové odpoledne. Děti s tetami se rozdělily do dvou konkurenčních týmů a o zábavu tak nebyla nouze. Došlo i na chutný oběd. Před cestou zpátky jsme ještě stihli obdivovat krásný dřevěný betlém na náměstí v U.Janovicích. Vánoce  pro devět dětí tak přinesly pěkný sponzorský zážitek.
 
 
Vánoční besídka
 
 Tradiční vánoční besídka, letos již jubilejní 15., se uskutečnila ve čtvrtek 15.12. Přišla celá řada pozvaných hostů, aby shlédla často neumělá, ale o to s větší odvahou a chutí předvedená vystoupení  našich dětí. A tak se střídaly básničky, vtipné výstupy, písničky a taneční kreace za povzbuzování vstřícného obecenstva. Následné posezení s hosty a malým občerstvením, připraveným dětmi, jen dokreslilo  přátelskou předvánoční atmosféru.
(foto ve fotogalerii)
 
 
Medové perníčky
 

V neděli 4.12. 2016 se uskutečnila celodomovní soutěž Nejkrásnější medový perník. Po obědě se sešly na kuchyňce 3. skupiny postupně děti ze všech rodinných skupin, aby předvedly své dovednosti při zdobení perníčků. Ty už napekly děti týden předtím v kroužku vaření.

Všichni soutěžící se velmi snažili a jejich medové perníčky vypadaly opravdu krásně. Ty nejkrásnější ozdobí slavnostní tabuli při vánoční besídce.

 

 
Jarmark
 

 V neděli 27.11.2016 jsme opět, jako každý rok otevřeli stánek našich výrobků na předvánočním jarmarku v areálu zručského zámku. Ač nás z počátku potrápil mírný děštík, po chvíli ustal a my jsme se mohli s vervou pustit do prezentace naší volnočasové činnosti. Především Míša a Láďa se ukázali být zdatní jarmarečníci.  Atmosféra jarmarku byla opravdu předvánoční, takže se nám tam moc líbilo. Na závěr byl slavnostně rozsvícen vánoční stromek a my už jen netrpělivě čekáme, kdy se rozsvítí i v našem domově.

 

 

Nadační koncert

Ve středu 23. listopadu proběhl v Národním domě na Vinohradech již 12. ročník
Vánočního charitativního  koncertu
nadačního fondu Srdce na dlani.

Vánočního charitativní koncert nadačního fondu Srdce na dlani je již tradiční benefiční akcí zaměřenou na podporu dětí z pěti dětských domovů, nad kterými nadační fond Srdce na dlani drží patronát.

Večer byl zahájen zakladatelem nadačního fondu Vítem Šubertem a patronkou fondu Jitkou Kocurovou. Hostům byla představena činnost nadačního fondu s důrazem na klíčové projekty, které byly realizovány v uplynulém roce.  Děti z pěti dětských domovů (Černá Voda, Krásná Lípa, Litoměřice, Tisá a Zruč nad Sázavou) ve svém vystoupení předvedly svůj taneční i jiný talent. Večerem provázel nadačnímu fondu již mnoho let věrný moderátor Pavel Anděl.

V průběhu celého koncertu měli hosté možnost podpořit nadační fond Srdce na dlani a především dětské domovy zakoupením výrobků dětí z dětských domovů i přímými finančními dary, a to nejen v hotovosti, ale také prostřednictvím DMS či nové aplikace dostupné z titulní strany webu www.srdcenadlani.cz. Celkem bylo vybráno úžasných 218 109 Kč!

Slavnostní předvánoční atmosféru završil podařený koncert kapely PORTLESS a bohatý raut v krásných prostorách Národního domu na Vinohradech.

Nadační fond srdečně děkuje všem dárcům, mecenášům a podporovatelům, protože bez  jejich  pomoci by nadační činnost nebyla možná! Velké poděkování patří generálním partnerům koncertu, společnostemADASTRACZ.NIC a DELL EMC, a hlavnímu partneru koncertu, společnosti DNS.

 

Beseda s Veronikou

¨
Ve čtvrtek 10.11.přijela do našeho domova Veronika Kašáková, doprovázená slečnou Nápravníkovou. S našimi staršími dívkami so přijela popovídat  o svém životě, o svém receptu na úspěšnější život.
Veronika pochází z Prahy a od 4 let vyrůstala spolu s bratrem v dětském domově.Vystudovala střední pedagogickou školu a potom pracovala v bance.
Život jí změnila účast v soutěži Česká MIss 2013, kde se dotala až do finále. Napsala autobiografickou knihu Zpověď- Z děcáku až na přehlídková mola,
Nyní je koordinátorkou projektu "Nový start s Veronikou". Aktivně se věnuje charitě a navštěvuje dětské domovy. Pracuje dále jako modelka, moderátorka a herečka.
Setkání s Veronikou bylo velmi milé, bezprostřední a příjemné, děvčata z ústavní výchovou tak měla velmi příjemný zážitek z poznání člověka s podobným osudem, který se dokázal prosadit. Veronika navíc předala dívkám nějaké pěkné oblečení, boty a doplňky.
 
 
Mandaly
 
Ve spolupráci se Spolkovým domem ve Zruči n. S. se zapojilo do akce "Mandala" 9 dětí. V rámci našeho projektu "Jednám samostatně", jehož cílem je naučit děti cílevědomému samostatnému chování a jednání ve společnosti, v institucích a na úřadech, si děti ve Spolkovém domě vyjednaly návštěvu a vyzvedly připravené mandaly.  V domově je pak vybarvily, nazvaly a předaly k zveřejnění na výstavě, která byla vernisáži ve Spolkovém domě zahájena 15.11.
 
 
Ozdravný pobyt "Mácháč"
 
 
Letošní podzimní pobyt v termínu 26.10.-30.10. jsme vyjednali a s podporou Majetkové a správmí unie odborových svazů absolvovali v hotelu Bezděz ve Starých Splavech u Máchova jezera. Účastnilo se 22 dětí a 4 tety a všichni si užili kraj K.Máchy - výlet na hrad Bezděs, stezkou Se Čtyřlístkem a tradiční večerní diskotéky. 
 
 
 

Jóga

21.10.2016

 

Dnes do našeho zařízení příjela za dětmi paní Tereza Viktorová, cvičitelka jogy. Po vzájemném seznámení s 

Ančou T., Ančou P., Toničkou Natálkou, Gábinou, Vanesou a Adélou, děvčata velmi hezkou a nenásilnou 

formou seznámila se základními cviky jogy, spojené s posilovacími cviky a celkově správným držením těla.

Celá hodina cvičení proběhla ve velmi milé atmosféře, při vůni vonných tyčinek. Děvčata se již dnes těší na další 

setkání.

 

 

 

Pochod "Okolo Bohdanče"          1.10.2016
 
 
Tradičně jsme se letos účastnili pochodu okolo Bohdanče v počtu 24 dětí a tři vychovatelky.
A protože jsme sebou brali také naše nejmenší i k kočárku, vybrali jsme trasu, kterou zvládneme - dlouhou 10 km.
Cestou nás čekala kontrolní stanoviště s občerstvením, s veselými úkoly pro děti, také řada zajímavých míst  - prostě organizátoři měli akci velmi pečlivě připravenou.
 
Pro nejmenší byl pochod oživen putováním "pohádkovým lesem", a tak nás strašil hejkal, odměnila hodná čarodějnice, a ukázala se řada dalších pohádkových bytostí - nikdo se neztratil, čerti do pekla neodnesli ani jednoho  zlobila a tak jsme si užili velmi prima odpoledne.
 
 
Poučné a zábavné
 
Zaměstnanci firmy INGRSOL RAND Kolín si pro naše děti připravili na středeční odpoledne poučný, ale i zábavný program. Tentokrát na téma : činnost dobrovolných hasičů.
Hasiči z Veltrub nejprve děti seznámili s náplní jejich práce, ukázali výstroj a umožnili dětem prohlídku dvou hasičských aut.
Další částí celého odpoledne byla  řada zábavných soutěží - hod hadicí na cíl, přenos vody na plováku, běh ve výstroji a přetahování o hadici. Do soutěží se zapojila tři smíšená družstva. Nejvíce děti zaujal běh ve výstroji, kdy si každý oblékl hasičskou uniformu, helmu, rukavice, musel proběhnout vyznačenou trasu a rozvinout hadici.
Děkujeme našim přátelům z firmy INGERSOL RAND a hasičům Veltrub za pěkné odpoledne.
   
 
Zahájení školního roku s nadačním fondem
 

Dne 15.9. 2016 nás navštívil p. Mgr. Petr Šusta z Nadačního fondu Srdce na dlani. Na společné schůzce

děti seznámil s činnostmi nadačního fondu, připomněl jim pravidla hodnocení Motivačního programu a Stipendií.

V rámci vyhlášeného projektu Druhé housle přivezl a dětem předal 4 kytary – Radim, Ladislav, Michaela, Natálka S. a

 bubínek – Milan.

 Děti by měly využít hudební nástroj k nácviku písně. Pokud tuto šanci nevyužijí, předají nástroj kamarádovi.

 
 
 
Nejmilejší koncert
 
 

Dne 2.4. 2016 se konal Nejmilejší koncert 2016 – Středočeský kraj v Nymburce.

 

Náš domov reprezentovaly v oboru tanec- Zumba – Anna T, Brigita, Anna P., Páťa, Iveta, Duhová víla- Ivan a 

 

Anna P. Báseň přednesla Páťa. V sólovém zpěvu vystoupila Anna T., ve sborovém Brigita, Anna T. a Anna P., 

 

Páťa.

 

Do republikového finále v Ostravě naše děti nepostoupily, ale patří jim poděkování za odvahu a snahu.

 

Děkuji p. Breckové, Nulíčkové a Hejné za přípravu dětí na vystoupení.

 

Králová

 

 
Mirákulum
 

 V neděli 29.5. jsme se vypravili na akci pořádanou Středočeským krajem pro děti z dětských domovů. Po příjezdu do Milovic na nás čekalo občerstvení, které jsme měli k dispozici po celou dobu trvání akce – limonáda, hranolky, nanuky,... Shlédli jsme ukázku práce PČR, výcvik policejních psů, ukázky výbavy vozidel RZS. Některé děti provedly podrobný průzkum vozů, vyzkoušely vysílačky, zjistily jména všech pejsků, ti nejodvážnější si je pohladily.

V areálu Mirákula bylo tolik atrakcí, že si je děti ani nestikly všechny vyzkoušet. Nejoblíbenější byla trampolína – takový veliký gumový kopec, co se pořád hýbal, hrad s vysutými mosty, skluzavkami a rozhlednami, obří houpačky, bludiště, lanové centrum, lesní město s věžemi a lanovými stezkami v korunách stromů, podzemní chodby a mnoho jiných skvělých věcí.

Počasí nám přálo a tak se nám ani nechtělo odjíždět zpátky domů. Třeba se tam zase za rok vrátíme.

 

 
 
 
Tváře lásky
 Vernisáž a závěrečná konference k projektu poradny Magdala "Tváře lásky".
 

účastněné děti : Daniela, Natála, Kateřina, Radim, František, Jaroslava,

Natálie, Gábina

Pedagogický doprovod : Š. Kleinová

 

Projekt „Tváře lásky“, se věnoval především prevenci

násilí na ženách a mužích – domácímu násilí a obchodu s lidmi.

Prevence byla zaměřena na děti a mladé lidi od 12-ti let žijících v dětských domovech a výchovných ústavech v 

ČR, ale také na děti z rodin.

 

 

Na konferenci vystoupila hlavní koordinátorka tohoto programu, paní Mgr. Šárka Martinovská, která velmi

příjemným a přehledným způsobem podala zprávu o realizaci projektu a shrnula kladné a záporné zkušenosti.

 

Dále vystoupili lektoři se svými zkušenostmi s dětmi. Jejich zážitky byly mnohdy úsměvné,

 ale i smutné a deprimující. S některými tématy bylo nutné, dle jejich slov, velmi citlivě a lidsky 

zacházet, jako bylo například téma - násilí v rodinách. Jiná témata byla odlehčenější a děti s nimi 

pracovaly s větší pohodou. Především zpočátku se ečlektoři potýkali především s organizačními

 potížemi, které komplikovaly jejich velmi plivě připravený program dne.

 

 

Vystoupil také pan ředitel DD Horní Počernice se svou kladnou i zápornou kritikou programu.

 

Po shlédnutí filmu, natočeného s dětmi dětského domova jsme si již mohli prohlédnout výstavu

 prací dětí a mládeže, kterou svým obsáhlým komentářem provázela Mgr. Šárka Martinovská.

 

Velmi děkujeme celému týmu za tento preventivní program a za obrovskou snahu pomoci těmto ohroženým dětem.

 

filmový dokument zde:

https://youtu.be/NwyFgtBu31o

 
 
Tenisový víkend  15.5.2016
 
S nadačním fondem "Srdce na dlani" se skupinka naši dětí  13.-15.5. účastnila Tenisového víkendu v Praze. Spolu s dětmi z dalších domovů se naši sportovci setkali s organizátory a dobrovolníky nadace a firem Dell, IBM, DNS, které nadaci podporují.
 
Pro děti byl přichystán  bohatý program, složený z tenisového treninku, kdy se jim věnovali profesionální trenéři, a také z přátelského večeru v kině a při bowlingu.
Všem se víkend moc líbil a tak zbývá jen pořadatelům a příznivcům poděkovat.
 
 
Čarodějnice "na Ladronce"   30.4.2016
 
Již podruhé jsme byli účastníky společenské akce v Praze, kterou organizuje nadace "Srdce na dlani". Taneční soubory, loutkové divadlo, čarodějnické disco, volba MIss čarodějnice a další vystoupení dětí DM a DD. Po celém parku Ladronka byly rozmístěny stánky s občerstvením, dárkovýni předměty a dětskými kreativními dílnami, kde si děti mohli zkusit svou šikovnost při výrobě drobných děrečků z korálků, dřeva, proutí či papíru.
Podařená akce byla zakončena slavnostním zapálením hranice.
 
 
Májový běh  1.5.2016

 

 

 

Zúčastněné děti : Anička , František , Míša

 

 Pavel, Natálka, Terezka

 

Doprovod : Šárka Kleinová

 

Již tradičně se 1.5. konala sportovní akce pro děti, mládež i dospělé - „Májový běh“ , 

 

která se uskutečnila v parku Zručského zámku.

 

Startovali různé kategorie dětí- Benjamínci, předškoláci, nejmladší, mladší, starší 

 

žáci, dospěláci a novinkou byla štafeta – 2 dospělí(muž, žena) + 2 děti(chlapec, 

 

dívka).

 

Umístění:

 

Terezka S. - předškolák (150m)– 8. místo

 

Pavlík K. - předškolák (150m.)– 10. místo

 

Natálka S. - nejmladší žákyně (560m.)– 5. místo

 

Anička P. - mladší žákyně (1100m.)– 4. místo

 

Míša W. - mladší žákyně (1100m.)– 5. místo

 

František Č. - starší žák (1100m.) - 4. místo

 

Všechny zúčastněné děti byly odměněny sladkostí a samozřejmě proběhlo také 

 

oficiální vyhlášení vítězů.

 

Medaile a diplomy předávala světová vítězka v běhu Jarmila Kratochvílová.

 

Pro diváky i soutěžící to bylo určitě velmi pěkně strávené nedělní dopoledne.

 

Šárka Kleinová

 

 

 
 
Jarní tábor
 

S občanským sdružením ELVÍRA se skupinka sedmi dětí o Velikonocích zúčastnila jarního tábora v Orlických horách. Všechny po návratu s nadšením vyprávěly o skvělém zážitku - zajímavý program, příjemní lidé - prostě skvělé. Velké poděkování patří celému kolektivu sdružení .

 
 
 
Březen - měsíc karnevalů  12.-13.3.
 

Na sobotu 12.3.  byly děti DD pozvány na tradiční karneval do Veltrub. K dětskému reji masek přispěla také naše děvčata  tanečním vystoupením. Hned následující neděli  v domově pokračovala karnevalová atmosféra, když k nám přijeli přátelé z firmy Ingersol Rand a rej masek a tance se rozběhl znovu  

 
 
Zimní pobyt s nadací Srdce na dlani - Benecko  19.2.2016
 

Nadační fond "Srdce na dlani" připravil pro děti z dětských domovů zážitkový víkend na horách.

Odjížděli jsme v pátek odpoledne a ihned po příjezdu jsme byli ubytováni v hotelu Kubát. Po večeři byl naplánovaný Snow tubing - jízda na gumových pneumatikách. Jezdily malé i velké děti a opravdu si společně užily plno legrace.

Na sobotu byl pro děti připraven náročnější program. Dopoledne i odpoledne děti lyžovaly. Začátečníci pod dozorem zkušených a profesionálních instruktorů, Ti zkušenější a pokročilejší lyžaři sjížděli již náročnější sjezdovky a věnovali se jim dobrovolníci ze SND, také zkušení lyžaři. Vezli jsme s sebou také boby, ale vzhledem k nepříliž dobrým sněhovým podmínkám nebyla k bobování příležitost. Na konci dne již většina úplných začátečníků zvládla lyžování i výjezdy pomou. Po večeři se pak opět jezdilo na pneumatikách. Bylo obdivuhodné, že po tolika hodinách pohybu v lyžákách a lyžování nechyběla dětem energie a síla . Od 20 hod pak byla připravená discotéka s malým občerstvením.

V neděli nám již bohužel počasí nepřálo. Vydatně pršelo a lyžovat bohužel nebylo možné. Dopoledne jsme proto s dětmi strávili v hotelu, hráli stolní hry a po obědě již proběhlo rozloučení pod vedením Terezy Stopkové. Děti byly odměněny za úspěšné zvládnutí lyžařského výcviku a pochváleny za vzorné chování.

Na zpáteční cestě jsme stihli navštívit a prohlédnout si zámek a muzeum v Jilemnici, občerstvili jsme se v KFC a kolem sedmé hodiny jsme v pořádku dojeli zpět do Zruče n.S.

Dětem i tetám se tato akce velmi líbila a těšíme se na další příjemná setkání.

 

 
 
Motivační program - vyhodnocení  2015-16/1
 

Další pololetí školního roku byla vyhodnoceno Nadací Srdce na dlani  při setkání  24.2.2016.  Ohodnocených dětí byl tentokrát poněkud menší počet, ale i ty si převzaly nezanedbatelné finanční částky na přilepšenou k běžnému kapesnému. Setkání s ředitelkou nadace paní Stopkovou, ředitelem Adastry panem Kyselou a dalšími sponzory a organizátory nadačního fondu Srdce na dlani proběhlo, jako ostatně vždy, v přátelské atmosféře neformálního posezení  s dětmi a  přítomnými pracovníky zařízení.

 
 
 
8. setkání –  Magdala  15.1. 2016

  

Dne 15.1. 2016 se uskutečnilo 8. setkání na téma Zneužívání nejbližšími. Lektoři velmi citlivou a poutavou formou vysvětlili dětem co je pedofilie, jaká je souvislost mezi obchodem s lidmi a domácím násilím, kdo může být pachatelem sexuálního zneužívání. Samozřejmě nechyběly aktivity pro zapamatování probíraného tématu. Tyto aktivity děti vždy vítají, neboť činí setkání atraktivnější. Na závěr proběhla k diskuze o jednotlivých setkáních a malé občerstvení.