2017

 
Vánoční koncert Nadace Srdce na dani      29.11.2017
 

Dne 29. listopadu 2017 proběhl třináctý ročník Vánočního charitativního koncertu nadačního fondu Srdce na dlani. Tento ročník byl oproti předchozím výjimečný tím, že v letošním roce nadační fond Srdce na dlani slaví 15 let svého fungování. Večer zahájila patronka nadačního fondu Jitka Kocurová, která hosty v sále přivítala a zakladatel nadačního fondu Vítek Šubert shrnul úspěšných 15 let činnosti. Poté již předal moderátorské žezlo Pavlu Andělovi, který slavnostním večerem provázel.

V průběhu večera v Národním domě na Vinohradech čekala na hosty řada překvapení. Se svým pěveckým či tanečním vystoupením se představily děti z pěti dětských domovů, nad kterými drží nadační fond patronát (Černá Voda, Krásná Lípa, Litoměřice, Tisá, Zruč nad Sázavou). Práce a aktivity nadačního fondu byly představeny prostřednictvím krátkých videí a celý večer podtrhovala efektní podiová show.

Po závěrečném přípitku a přání mnoha úspěchu v letech budoucích nejen zástupcům nadačního fondu a významným partnerům, ale především těm, kterých se celý večer týkal nejvíce – dětem z dětských domovů – již patřilo podium oblíbené slovenské kapele NoName, která svým vystoupením podtrhla a završila tento krásný večer. 

 
 
Malá Morávka   1.11.2017
 
Středou 25.10. začaly mírně prodloužené podzimní prázdniny na rekreaci v Jeseníkách. Po delší cestě autobusem nás přivítal hotel Brans v Malé Morávce. Jak příjemný hotel, tak blízké vybavené okolí nám poskytlo mnoho možností na využití  volných dnů. Také kuchyně se vytáhla a celý pobyt byl ve znamení chutných  jídel a příjemného prsonálu. Celý skoro týdenní pobyt tak uběhl neskutečně rychle a na řadě byla zase zpáteční cesta. Rekreace, z větší části financovaná MSDUOS, tak přinesla dětem pěkný zážitek a přispěla k upevnění zdraví.
 
Muzikál "Alenka v kraji zázraků"    10.10.
 
Menší skupina dětí měla možnost navštívit divadlo Hibernia, kde děti shlédly dětský muzikál Alenka v kraji zázraků. Velmi výpravné představení s celou řadou známých mladých herců, např. dětmi oblíbený David Gránský nebo Anička Slováčková přinesli dětem krásný zážitek z živého představení. Děkujeme sponzorovi za volné vstupenky.
 
U moře v Chorvatsku      30.8.
 
Dne 8.8. přijel autobus a odvezl našich 11 děti se dvěmi tetami do Gradacu v Chorvatsku. Pobyt byl pro naše děti jako dárek , na němž spolupracovala Nadace Olgy Havlové a Majetková a správní unie odborových svazů. I když byla cesta celkem dlouhá, vše proběhlo bez problémů. Děti byly z moře nadšené, ubytování, jídlo a vše další jen doplnilo příjemný pobyt. Není divu, že když přijel autobus pro cestu zpátky, se nikomu  ani nechtělo nastupovat. Návrat ale proběhl opět v pohodě a teď zbyly jen pěkné vzpomínky. Poděkování všem, kdo se podílel na krásném prožitku pro děti z dětského domova.
 
 
Májový pochod  - Kácov      7.5.2017
 
Pod zamračenou oblohou jsme v sobotu 6.5. pěšky vyrazili  směr Kácov. Vycházkovým tempem jsme přešli Chabeřice, kde při krátké zastávce se děti občerstvili a po "únavném" pochodu  využili místní dětské hřiště  k rozjíveným hrám. Pak jsme pokračovali v klidném tempu jarní přírodou až do Kácova. Zpáteční cesta už byla snažší - vždyť také jezdí vlak ! , tak jsme  se svezli posázavským motoráčkem a zakončili výlet v místní cukrárně.
 
 
VYŠEHRANÍ -  Praha      6.5.2017
 
 
Vyšehraní byl vtipně nazvaný den pro společnou akci celkem třinácti dětských domovů z celé republiky. Sportovním programem se začalo, pokračovalo po obědě několika vystoupeními dětí dětských domovů  a vyhlášením úspěšných účastníků. Z naši aktivních účastníků běžeckého závodu se nikdo na čelných místech neumístil, tak se alespoň proběli pro zdraví. Závěr celého dne byl ve znamení horového muzikálu připraveného Petrem Nedvědem. Prostě příjemný a zábavný den na Vyšehradě v Praze.......
 
 
 
 
Minimální preventivní program      5.5.2017
 
V pátek 5.5. se na celodomovní akci sešly děti s veřejně prospěšnou organizací Prostor plus z Kolína. Smyslem celého odpoledne bylo prostřednictvím her a zábavných činností  poučit děti v prevenci patologických jevů. I když akce byla celkem úspěšná, našlo se několik jedinců, kteří program narušovali a spolupráci bojkotovali.
 
 
Čínská show    30.4.2017
 
Na "čarodějnice" jsme s dětmi na pozvání Nadace Terezy Maxové navštívili v Praze nádherné dechberoucí vystoupení čínských akrobatů v Kongresovém  centru. Program, nazvaný Putování po hedvábné stezce, plný jedinečných tradičních čínských kostýmů, barev a akrobatíckých výkonů zobrazoval  dávnou čínskou historii.
Druhou částí pražské návštěvy byla účast na zapálení vatry v parku Ladronka na počest odlétajících čarodějnic. Zde také za doprovodu pěveckých a divadelních představení  řada příležitostných obchůdků a dílen nabídla dětem možnost zkusit si vyrobit různé dekorace či  vońavé drobnosti.
Počasí se vydařilo, žádná čarodějnice nebyla na děti zlá a tak zbývá jen poděkovat  za pozvání.
 
 
 
Finančník     11.4.2017
 
Trochu zvláštní návštěva se u nás zastavila 11.4. - z ING Bank přijel finanční poradce a připravil pro děti zajímavou a poučnou akci.V kvízové hře soutěžilo 5 družstev a téma bylo zřejmé  - platidla, bynkovky, mince, proč se koruna jmenuje koruna, čím se platí ve světě a spousta dalších zajímavostí.Také se děti museli prokousat několika zadanými finančně matematickými úkoly. Vítězi se nakonec vlastně stali všichni a také dostali pěkné ceny.
 
 
Čistá řeka      8.4.2017
 
V již tradiční akci "Čistá řeka"  jsme  letos měli na starost úsek Sázavy kolem  čističky a podél cyklostezky do "Staré Zruče". Počasí bylo tentokrát příjemné a většina dětí se vrhla do úklidu okolí řeky s nadšením. Pochvala tak patří všem i těm nejmenším. Přispěli jsme tak k příjemnějšímu a kulturnějšímu prostředí pro jarní a letní procházky kolem naší řeky.
 
 
 
 
Jarní tvoření     1.4.2017
 
Aprýlová návštěva přátel z firmy Ingersol-Rand Kolín byla  plná jarních a velikonočních  symbolů - pletly se pomlázky, barvila vajíčka, kreslily obrázky a vyráběly ptačí budky. Nadšení návštěvníků se rychle přeneslo i na děti a den tak přinesl zajímavé podněty i pro další zájmovou činnost.
 
 
 
Karneval Veltruby    5.3.2017
 
V sobotu  4.3. jsme opět, na pozvání přátel z Veltrub u Kolína zavítali na karneval. Vydařené odpoledne podpořila skupina našich děvčat povedeným tanečním  vystoupením "MÁŠA",  které přítomní ocenili velkým potleskem.  V tanci, soutěžích se sladkými odměnami  a spoustou legrace tak proběhlo příjemné  setkání, které se stává již přátelskou tradicí. Děkujeme.
 
 
 
Zimní pobyt - Krásná 2017    
 
Jarní prázdniny 2017 strávily děti DD již po několikáté v penzionu Krásná u Jablonce. Snad až nespravedlivě vyšel celý týden na nejhorší počasí za celou zimu - pršelo a pršelo. Opravdu snad jen několik hodin bylo možné se proběhnout venku, jinak celá rekreace byla o hrách, soutěžích - prostě činnosti jen v budově. Ne každého z dětí tyto činnosti zabavily - byl docela problém pro všechny, hlavně starší, něco zajímavého připravit. Nakonec pobyt proběhl uspokojivě, penzion, který známe z předchozích pobytů, poskytoval k celkové spokojenosti standartní služby.
 
 
 
 
 
Zimní šlápoty       18.2.
 
V sobotu 18.2. jsme , zrovna v době největší oblevy, vyrazili na turistickou vycházku kolem Zruče. Kromě našich šlápot jsme v tajícím sněhu zaznamenali také stopy dalších obyvatel  přírody - pelechy a ťapky zajíců a stopy kopýtek srnek. Příjemná předjarní vycházka byla zakončena opět v DD, kde máme, na rozdíl od zvířat v přírodě, teplé a suché postýlky.
 
 
 
Divadélko v DD   1.2.2017
 
Náš domov navštívil divadelní soubor pražského divadle Viola s pásmem písniček, říkane, hádanek a básniček, vesměs na lidovou notu, představením s názvem "Endele Vendele". Herc zkušeně vtáhli diváky do děje, tak si v pohádkách zahráli i děti a celé představení doslova strhlo  všechny bez rozdílu. Hrálo se na různé, často zcela netradiční hudební nástroje a všichni se shodli, že  představení bylo zábavné a příjemné.